Konopišťský NOČNÍK 2017

Vážení rodiče, máte skvělé děti! Místo hraní na počítači se šli proběhnout do nočního lesa a užít si strašidel!

Vážené děti, važte si svých rodičů! Klidně mohli sedět doma v teple, dívat se na televizi a raději se šli s Vámi projít do Konopiště.

Jsem moc rád, že si Pán lesa a Bílá paní našli čas za Vámi do lesa přijít. Dovolte, abych Vám ještě představil dva tatínky, bez kterých by to nešlo: Jsou to Michal a David. Nejen že skoro celou trať označili a odtahali z cesty spadané větve, ale celou dobu stáli v lese a dávali pozor, aby jste nezabloudili. Díky!

A na závěr ještě pár slov, jak jsem to viděl já: Moc se mi to líbilo a jsem velmi rád, že na noční orieťák jste vyrazili téměř všichni. Na příští rok jsem domluven se strašidlem, kterého většina z Vás nezná: Jmenuje se PLESNIVÁK. Doufám, že příští rok s sebou vezmete i několik dalších kamarádů a spolužáků.

A díky Lubošovi se můžete podívat na několik moc pěkných fotek. A již je zde vše. Pokud máte někdo další fotky, o které se chcete podělit, napište mi.David


Počasí nám přeje, bude zima, ale jasno. Konopišťský nočník 2017 začne ve čtvrtek 16.11.2017 po 18:00 hodině.

Hejkal

HEJKAL


Milá dětská havěti, loni jste se ukázali jako samé statečné holky a odvážní kluci. Doufám, že se letos opět uvidíme. Na 16.11.2017 jsem pozval další strašidla, tak přijďte!

Váš Hejkal

Několik fotek z roku 2016 najdete tady.
V roce 2015 k nám zavítala Bílá paní – zde jsou její fotky.

Termín: čtvrtek 16.11.2017 v  18:00, konec akce plánuji na osmou večer.

Místo: Konopiště – u dětského hřiště

Doporučený věk: 1. až 8. třída ZŠ (mladší mohou jít s někým starším nebo s rodiči, u starších mám obavy, aby je to bavilo) Pro starší děti bude připraven krátký noční orienťák.

Charakteristika akce: Stezka odvahy – půjde se po cestě označené světýlky. Děti půjdou jednotlivě (nebo ve dvojicích), bez baterek a na cestě budou mít nějaký úkol. Nikdo je nebude strašit. Cestou bude alespoň jedno místo, kde bude mít „dozor“ někdo dospělý.
Noční orienťák – pro větší děti – s baterkami, s mapou, po tmě v lese, cca 5 kontrol, odhad na 10-15 minut. není to závod, vítěz je každý, kdo se vrátí do cíle!

Hodnocení: Není to závod, pouze stezka odvahy a cvičný orienťák. Odměnou za splněný úkol bude „bedna s pokladem“.

Prosba na rodiče: Pokud upečete nějakou buchtu, vezmete několik jablek nebo pár sušenek, určitě je nevyhodíme. Pokud mohu požádat i o nějakou malou sladkost k naplnění „bedny s pokladem“. První i druhý ročník se vydařil, všichni trasu prošli, strach ze tmy nechaly děti v lese a až do deváté večerní běhaly s baterkami po loukách a velice si to užívaly. A při tom se občerstvení opravdu hodilo. Několik rodičů dobrovolníků bych „použil“ pro dohled na trati.

Přihlášky: Kdo máte chuť, přijďte a vezměte teplý čaj a něco na zub.

Důležité: Vezměte si teplé boty, nejlépe pohorky nebo něco podobného. Určitě bude vlhká tráva!

Po celou dobu trvání akce za děti zodpovídají rodiče!

Startovné: 15 Kč (na světýlka na trať) , a Prosba na rodiče.

Organizátor: David Hart

Několik častých otázek a odpovědí:

Mohou si děti na Stezku odvahy vzít baterku? Ano mohou, ale ať ji mají v batůžku pro dobrý pocit a případ nouze. Po cestě jí nebudou potřebovat. Baterka je jen pro noční orienťák.

Mohou si děti s sebou vzít mobil? Ano, ale prosím, vypnutý. A opět ať si ho dají do zapnutého batohu. Do kapes ne, již máme vyzkoušeno, jak snadno vypadne a špatně se v lese hledá! 

Parkování: Mám svolení od majitele  louky „vlevo u silnice“ , takže auta můžete nechat na ní. Prosím, parkujte s rozumem, ať se tam vejdeme! Pokud to vše stihnu, umístím tam nějakou cedulku.