Konopišťský nočník 2018 – jak to dopadlo

Ahoj stateční sportovníci,
jsem moc rád, že jste přemluvili své rodiče a vyrazili do nočního lesa. Odhadnete, kolik Vás, dětských účastníků, bylo? Kdo tipuje šedesát, trefil se! Šedesátka statečných dětí, která se nebála projít docela dlouhou cestu opravdu velmi tmavým lesem.
Doufám, že se Vám noční stezka líbila, mě se Paní noční oblohy líbila moc! Nemáte někdo nějaké fotky? Pokud ano, prosím, napište mi, já je někam „pověsím“.

Noční orienťák: Pokud vím, byl to historicky první noční orienťák, který se na Konopišti běžel (loni to byl pouze tréning).
A hrdými vítězkami se stala dívčí trojice: LENKA, JULIE, NELA. Holky, čas jste měly naprosto úžasnej! Nejen že jste opravdu rychle běžely, ale noční les a mapa Vám opravdu „sedla“. Podívejte se na výsledky níže.
Oceňuji nejen první, ale moc se mi líbila bojovnost a vyrtvalost i Terky – Elišky – Aničky: Sice jste trochu kufrovali, ale nakonec jste dorazili do cíle! Moc se mi líbila Vaše odvaha! Perfektní! Příští rok budete moudřejší!

POŘADÍ JMÉNA S RODIČI
1 LENKA, JULIE, NELA NE
2 TERKA NE
2 MARTIN, JIRKA, KUBA NE
3 MARTIN, FILIP NE
4 MATĚJ, KLÁRKA NE
  TONDA, TERKA ANO
  TERKA, ELIŠKA, ANIČKA NE
  DĚTI – VELKÁ SKUPINKA ANO
  VENDA, FANDA, KAČKA, ADÉLKA ANO

Ještě taková perlička: Většina z Vás si kontroly na mapu překreslovala sama. Pár map jsem ale překreslil sám, abych Vám to ulehčil. A na jednu mapu jsem kontrolu číslo 7 nakreslil na roh plotu asi 100m od správné kontroly. Kluci (Jirka, Martin, Kuba) srdnatě asi 10 minut hledali, plot dokonce běkolikrát přelezli a nikde nic. Nakonec mi volali, jestli kontrolu někdo nevzal. Ujistil jsem je, že na rohovém sloupku určitě visí. Dalších 5 minut hledali, poté sloupek vyfotili a pokračovali dál.
A když mi ukázali fotku a svou mapu, bylo to jasné. Kluci, omlouvám se!

Nakonec bych moc chtěl poděkovat Jirkovi a Davidovi, kteří pro Vás postavili celou stezku odvahy a na stromy navěsili přes stovku světýlek. Jitka, jako Paní noční oblohy Vám ukázala spoustu souhvězdí. Kluci (Marin, Jirka a Kuba) posbírali stezku odvahy.  A především děkuji Vám, rodičům, že jste naplnili bedny s pokladem po okraj a připravili stůl plný dobrot. Hlavně jsem moc rád, že jste přišli a vytvořili velmi příjemnou atmosféru! Budu se těšit na příští rok!

Díky, David