Konopišťský nočník 2015

Moje další poznámky a Vaše otázky budou dole v komentářích.

Kolo s sebou????? – více v komentářích

Termín: Listopad / prosinec 2015 v pozdně odpoledních hodinách (cca 18:00), pravděpodobně nějaký pátek – bude upřesněno mailem podle počasí. Konec akce plánuji na osmou večer.

Místo: Konopiště – upřesním mailem

Poznámka: přesné místo a datum zašlu pouze „prověřeným rodičům“ mailem nebo formou SMS – nemusí všichni vědět, kdy budou naše děti běhat sami po lese….

Doporučený věk: 1. až 6. třída ZŠ (mladší mohou jít s někým starším nebo s rodiči, u starších mám obavy, aby je to bavilo)

Charakteristika akce: Stezka odvahy – půjde se po cestě označené světýlky. Děti půjdou jednotlivě a bez baterek, na cestě budou mít nějaký úkol. Nikdo je nebude strašit. Cestou bude alespoň jedno místo, kde bude mít „dozor“ někdo dospělý.

Hodnocení: Není to závod, pouze stezka odvahy. Odměnou za splněný úkol bude „bedna s pokladem“.

Prosba na rodiče: Pokud upečete nějakou buchtu, vezmete několik jablek nebo pár sušenek, určitě je nevyhodíme. Pokud mohu požádat i o nějakou malu sladkost k naplnění „bedny s pokladem“. První ročník se vydařil, všichni trasu prošli, strach ze tmy nechaly děti v lese a až do deváté večerní běhaly s baterkami po loukách a velice si to užívaly. A při tom se občerstvení opravdu hodilo. Několik rodičů dobrovolníků bych „použil“ pro dohled na trati.

Přihlášky: V průběhu listopadu zvolím termín s ohledem na počasí (chtěl bych, aby bylo relativně teplo). Proto datum nemohu vyhlásit předem. Jestli chcete přijít, napište mi na david@jason-drson.com a po stanovení data Vám pošlu mail s upřesňujícími informacemi.

Startovné: 0 Kč, viz Prosba na rodiče.

Organizátor: David Hart

4 komentáře u „Konopišťský nočník 2015

 1. admin Autor příspěvku

  Pokud si děti budou chtít vzít baterku, ať ji mají zhasnutou v zapnutém batůžku na zádech. Stejně tak jako mobily – prosím vypnuté a v batůžku – ne v kapse.

 2. admin Autor příspěvku

  Ještě mám poněkud bláznivý nápad, ke kterému mě vedla následující myšlenka: Spousta dětí má na kole různá světýlka a baterky, ale nikdy si pořádně nevyzkoušely jízdu potmě.
  Co po stezce odvahy nasednout na kola (kdo bude chtít), sjet k rybníku a ve světle baterek si ho objet. Případně by děti mohly jet kolem vody sami ve dvojicích…. Rodiče na kole jsou na noční jízdu vítáni ale nejsou nezbytní.
  Jak se Vám to líbí? Pokud by se sešlo alespoň 5 „nočních jezdců“, vyzkoušel bych to.
  Prosím o nápady a připomínky
  David

 3. admin Autor příspěvku

  Hloupost, já bojuji s chřipkou a příprava Nočníku je náročná i tak. Někdy si uděláme samostatnou Noční jízdu!
  David

Komentáře nejsou povoleny.