Konopišťský nočník 2016

Hejkal

HEJKAL

Milá dětská havěti, všichni jste se ukázali jako statečné holky a odvážní kluci. Vás v konopišťském lese vždy rád přivítám. Jestli si chcete ještě jednou přečíst pověst o mě a obléhatelích hradu, podívejte se sem. Doufám, že příští rok opět přijdete na noční stezku! Pokud mě někdo z Vás chce nakreslit, budu jen rád. Obrázek vyfoťte a pošlete mailem.

Váš Hejkal

Jak vidí Hejkala a obléhatele Konopiště Viktor (6let)

Jak vidí Hejkala a obléhatele Konopiště Viktor (6let)

Několik fotek najdete tady.

 

Poslední informace: Zítra bude zataženo a bez deště. Krásná noc k přivolání Hejkala! Jestli máte někdo flétnu či píšťalu, vezměte ji s sebou – Hejkal má hudbu velmi rád! Nezapomeňte si vzít pořádné boty a teplé ponožky!

Termín: 25.11. 2016 v  18:00, Konec akce plánuji na osmou večer.

Místo: Konopiště – u dětského hřiště

Doporučený věk: 1. až 6. třída ZŠ (mladší mohou jít s někým starším nebo s rodiči, u starších mám obavy, aby je to bavilo)

Charakteristika akce: Stezka odvahy – půjde se po cestě označené světýlky. Děti půjdou jednotlivě (nebo ve dvojicích), bez baterek a na cestě budou mít nějaký úkol. Nikdo je nebude strašit. Cestou bude alespoň jedno místo, kde bude mít „dozor“ někdo dospělý.

Hodnocení: Není to závod, pouze stezka odvahy. Odměnou za splněný úkol bude „bedna s pokladem“.

Prosba na rodiče: Pokud upečete nějakou buchtu, vezmete několik jablek nebo pár sušenek, určitě je nevyhodíme. Pokud mohu požádat i o nějakou malou sladkost k naplnění „bedny s pokladem“. První i druhý ročník se vydařil, všichni trasu prošli, strach ze tmy nechaly děti v lese a až do deváté večerní běhaly s baterkami po loukách a velice si to užívaly. A při tom se občerstvení opravdu hodilo. Několik rodičů dobrovolníků bych „použil“ pro dohled na trati.

Přihlášky: Kdo máte chuť, přijďte a vezměte teplý čaj a něco na zub.

Po celou dobu trvání akce za děti zodpovídají rodiče!

Startovné: 10 Kč (na světýlka na trať) , a Prosba na rodiče.

Organizátor: David Hart

Několik častých otázek a odpovědí:

Mohou si děti na cestu vzít baterku? Ano mohou, ale ať ji mají v batůžku pro dobrý pocit a případ nouze. Po cestě jí nebudou potřebovat.

Mohou si děti s sebou vzít mobil? Ano, ale prosím, vypnutý. A opět ať si ho dají do zapnutého batohu. Do kapes ne, již máme vyzkoušeno, jak snadno vypadne a špatně se v lese hledá! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.