Expedice SÁZAVA RIVER

JEDEME, sraz v sobotu 20.5.2017 v 7:30 na vlaku.

expedice_sazava_poslední_info

NA VODU SE JEDE 20.5.2017 ???????
sraz: v sobotu v 7:30 v Benešově na vlakovém nádraží
předpokládaný návrat: Neděle 21.5.2017 mezi 18:00 a 20:00 – minimálně hodinu předem zavoláme nebo pošleme SMS.

Poslední informace před odjezdem:
S sebou do lodě si sbalte podepsanou igelitku, do které si dejte: 1 x spodní prádlo, 1 x teplé ponožky, 1 x obyčejné ponožky, náhradní triko, peníze na zmrzlinu, kopii kartičky pojišťovny, jídlo na sobotu (stavíme se někde cestou na polévku), pití. S touto taškou pojedete vlakem, poveze se v lodním pytli na lodi.
Na sebe do vlaku a následně do lodi: Ideální jsou tenké šusťáky, funkční triko, mikina, šusťáková bunda, boty, silnější ponožky.
Do batohu (druhé tašky) si sbalte: 2 x kompletní suchou sadu oblečení (tepláky, mikiny), něco na spaní (ideální jsou pohodlné tepláky a mikina – lze v tom i chodit venku), karimatka, spacák, miska na jídlo, hrneček, lžíce, hygienické potřeby. Do každého stanu škrabku na brambory, nůž na vaření, baterku, toaletní papír.

Vlak nám jede v 7:52 a do té doby si musíte dát do auta batohy, rozloučit se s rodiči, předat mi 250 Kč a nastoupit do vlaku. Prosím, přijďte včas, vlak nečeká! Kdo se nechce tahat s batohem ráno na nádraží, může ho přivézt ke mě domů (Nová Pražská 401, Benešov) v pátek mezi 18:00 a 19:00 – nebo po domluvě.

Ve středu večer musím objednat lístky na vlak, abychom měli skupinovou slevu. Pokud nechcete jet, dejte mi vědět (nejlépe mailem nebo SMS) do 17.5.2017 18:00. Pokud se neodhlásíte a nepojedete, musíte zaplatit lístek na vlak, který jsem pro Vás koupil.

Při balení do lodi myslete na množství věcí, které povezeme a buďte při balení úsporní. Co nemáte, NEPOTŘEBUJETE!  Jediné, čeho si vezměte hodně, je DOBRÁ NÁLADA!

Jirka, Michal a David

Velká vodácká expedice pro 6.A

Pozvánka je ke stažení ZDE
Přihláška ke stažení  – nutno odevzdat do 13.4.2017

Zde budou postupně přibývat další informace. Případné dotazy pište mailem nebo použijte diskuzi pod článkem – odpovědi tak budou dostupné všem.

Jirka Piskač, náčelník expedice
Michal Nepraš, hlavní lodivod
David Hart, velitel administrativy

Přihlášení členové expedice
VELITELSKÉ POZICE

Jirka Piskač starší Náčelník expedice, výstrojní důstojník
David Hart Velitel ptákovin, šéfkuchař
Michal Nepraš Hlavní lodivod
Monika Balatová Hlavní přírodozpytec expedice

POSÁDKA

  Jméno a příjmení   Podepsaná
přihláška
 1. Jirka Piskač mladší Lodník ANO
 2. Kuba Hart Kormidelník ANO
 3. Kačenka Hartová Plavčík ANO
 4. Míša Nepraš Navigátor ANO
 5. Kuba Kalina Technik expedice  ANO
 6. Marek Čmereka Lodník  ANO
 7. Kája Hřebíčková Lodník  ANO
 8. Adam Mrázek Lodník  ANO
 9. Matěj Riedl Kuchař  ANO
10. Terka Macháčková Lodník  ANO
11. Kája Životová Lodník  ANO
12. Katy Dostálková Lodník  ANO
13. Dan Filip Lodník  ANO
14. Tomáš Syrový Lodník ANO
15. Tadeáš Kukač Lodník ANO
16. Vanessa Chmelová Lodník ANO
17. Vašek Fonti Lodník ANO

Důležité otázky a odpovědi:

Kolik to bude stát?
Účast na expedici je zdarma – budeme rozpočítávat pouze náklady s expedicí spojené. Rafty a většinu vodáckého materiálu zajistí Jirka Piskač nejspíš zdarma nebo téměř zdarma. Budeme platit vlak do Čerčan, kemp v Týnci, vlak z Pikovic do Benešova a něco společně uvaříme ze společných zásob. Vlak: cca 50 Kč, kemp Týnec: 50 Kč, společný nákup potravin na večeři + snídani + oběd = 100 Kč, polévka v hospodě cestou 40 Kč  = 240 Kč. Možná budou ještě nějaké další náklady, takže počítejte s částkou cca 300 Kč – 400 Kč. Na srazu bychom vybrali 250 Kč od každého, abychom mohli platit dopravu a podobně. Na konci expedice provedeme vyúčtování a za zbylé peníze koupíme něco dobrého na cestu domů nebo vybereme doplatek.
Ještě bude několik drobností, které budeme rozpočítávat – nejsou uvedeny výše: PropanButan bomba na vaření, zaplatíme benzín do expedičního auta (bude nám vozit suché oblečení + stany + spacáky), možná budeme muset zaplatit nějaké půjčovné za část vodáckého vybyvaní (barely).

Kdo za děti bude zodpovídat?
Formálně za děti ponesou zodpovědnost rodiče. Na vlastním výletě budeme minimálně tři, kdo budou na Vaše děti dávat pozor. Opravdu si dobře uvědomujeme zodpovědnost i nebezpečí, která z jízdy po vodě plynou. Proto zdůrazňuji 2. zákon z pozvánky – Kdo nebude poslouchat, okamžitě jede domů! Voláme Vám, rodičům, abyste si své dítě odvezli.

Co má akce společného se školou?
NIC – Expedice Sázava River je soukromá akce a škola s ní nemá nic společného. Paní Balatová je pouze velmi milý host, který přijal naše pozvání. Pokud budete chtít někomu vynadat, oslovte prosím mě – Davida Harta. Pokud chcete někoho pochválit, obraťte se na Jirku Piskače nebo Michala Nepraše.

Doprava vlakem aneb proč musíme mít včas přesný počet dětí
Zjišťoval jsem, jak dosáhnout na dětskou slevu u ČD, když děti nemají oficiální průkazku. Řešením je objednání skupinové jízdenky, kde se průměrná sleva blíží 50% a to na dospělé i děti (vlastní výpočet slevy je složitý, hodný ČD: Sleva 25 % pro druhého cestujícího a sleva 50 % pro třetího a každého dalšího cestujícího). Tato jízdenka se musí objednat alespoň 72 hodin předem a zaplatit 48 hodin před odjezdem. Plné jízdné za cestu BN=>Čerčany a Pikovice=>BN by stálo asi 60 Kč, při skupinové slevě by to mělo být něco přes 30 Kč. Kdo nebude včas přihlášen, jede za plné jízdné!
                          David

Co s sebou?
Povinné: Kartičku pojišťovny nebo její fotokopii, 1x staré boty do lodě (žádné žabky nebo pantofle), 1x boty na přezutí, plavky, šusťákovou bundu, 2x teplé ponožky, 2x obyčejné ponožky, 2 kompletní sady oblečení (nejlépe tepláky, šustáky – vše starší ať nevadí ušpinění či poškození), kartáček na zuby, ručník, spacák, karimatku. Něco teplého na spaní. Čepice – dle počasí – proti zimě nebo proti slunci. Lžíce, miska na jídlo, hrníček (plastový) na čaj. Peníze: 350 Kč – na srazu budeme vybírat 250 Kč, prosím o přesnou částku. Větší svačinu na sobotu + láhev s pitím (doplníme vodou). Toaletní papír – jeden do každého stanu! Batoh či tašku s věcmi, které se povezou autem a velkou igelitku na věci do lodi. Podepsaná přihláška by měla bát odevzdána do poloviny dubna. Nezapomeňte DOBROU NÁLADU!
Doporučené: Pokud bude hrozit sluníčko, tak opalovací krém. Zavírací nůž, baterka, stan (dle skupinek – kdo nemá, půjčíme), KYTARA?!
Mobily????? Ať si je děti klidně vezmou s sebou, ale při jízdě na lodi budou telefony uklizené. Stejně tak při vaření či společných hrách bychom neradi někoho viděli „mastit hry“. Nebudeme řešit zapomenutí, rozbití či utopení telefonů. Myslím, že 48 hodin bez mobilu se dá přežít…. 
Léky: Pokud někdo pravidelně bere léky, musí se o to postarat sám.  U alergiků prosím vyznačte tuto skutečnost na přihlášce.
Pokud mě ještě něco napadne, doplním. Jestli Vám v seznamu něco chybí, napište. David